W imieniu Rady Sektorowej ds. Kompetencji Usług Rozwojowych oraz Fundacji Digital Creators zapraszamy do udziału w serii trzech webinarów, pt. "Akademia kompetencji niezbędnych w realizowaniu zdalnych usług rozwojowych", podczas których poruszymy najważniejsze aspekty związane z cyfryzacją zdalnych usług rozwojowych.
Tematy, które opracowaliśmy pozwolą nam przejść przez cały proces, począwszy od projektowania usług, skończywszy na zarządzaniu całym procesem.
W ramach całej serii spotkań zrealizowane zostaną następujące webinaria:
1. Projektowanie i tworzenie zdalnej usługi rozwojowej - 7.10.2020 r. godz.11:00
2. Świadczenie zdalnych usług rozwojowych - 21.10.2020 r. godz.11:00
3. Zarządzanie zdalnymi usługami rozwojowymi - 4.11.2020 r. godz.11:00
Webinary są przeznaczone dla organizacji i niezależnych specjalistów świadczących usługi rozwojowe, którzy - w dużej mierze ze względu na obecną sytuację - świadczą lub zamierzają świadczyć swoje usługi na odległość.
Każdy z webinarów będzie prowadzony wspólnie przez trzech ekspertów i potrwa 90 minut. Zapewniamy dużo inspiracji, praktyczne podejście i materiały dodatkowe.
Webinary zakończymy zebraniem informacji zwrotnych od uczestników, a na jej podstawie przygotujemy dodatkowe, dedykowane danym zagadnieniom, pigułki wideo, audio oraz materiały dydaktyczne do czytania.
Opisy poszczególnych webinariów:
1. Projektowanie i tworzenie zdalnej usługi rozwojowej -
materiały z webinarium
Podczas pierwszego z webinarów postaramy się odpowiedzieć na pytanie o to jak stworzyć zdalny proces edukacyjny z wykorzystaniem dostępnych narzędzi i technologii. Jest to kluczowa kwestia podczas projektowania własnej usługi rozwojowej. Aby sobie to ułatwić zaczniemy od próby zmiany sposobu myślenia o produkcie edukacyjnym. Omówimy również podstawowe elementy projektu zdalnej usługi rozwojowej, włączając w to różne modele i schematy - zarówno te stosowane na rynku lokalnym, jak i międzynarodowo. Przyjrzymy się też praktycznym metodom projektowania takich usług i wielu innym aspektom.
2. Świadczenie zdalnych usług rozwojowych -
materiały z webinarium
Podczas drugiego z webinarów pochylimy się nad metodologią prowadzenia procesu zdalnego i wykorzystania narzędzi internetowych. Zaczniemy od przedstawienia formy prowadzenia zajęć i usług zdalnych. Poznamy zespół realizacyjny i jego role, zadania oraz kompetencje. Omówimy metody tworzenia angażujących i efektywnych treści tak, aby usługa zdalna nie odbiegała w tych aspektach od tej tradycyjnej i pozwalała na budowanie realnej wartości cyfrowego produktu. Webinar zakończymy przeglądem narzędzi i rozwiązań oraz próbą skonfigurowania własnej "walizki trenera".
3. Zarządzanie zdalnymi usługami rozwojowymi -
materiały z webinarium
W trzecim webinarze serii omówimy etapy i cykl życia usługi zdalnej, a także poznamy proces planowania - kosztorysowanie, dobór technologii czy budowanie ścieżki krytycznej. Przybliżymy sobie również metody komunikacji w zespołach rozproszonych i interdyscyplinarnych. Przejrzymy aspekty jakościowe świadczenia zdalnych usług rozwojowych takie jak: monitoring, ewaluację czy benchmarking. Na koniec przedstawimy najważniejsze aspekty prawne z punktu widzenia zarządzania usługą, w tym kwestie ochrony własności intelektualnej czy właściwe operowanie danymi osobowymi.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.
Rejestracja na webinaria