Organizacja szkoleń w formie stacjonarnej jest już możliwa, co znalazło potwierdzenie w nowym Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Treść Ustawy
Ministerstwo Rozwoju opublikowało na swojej stronie internetowej wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2 przygotowane wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Wytyczne zostały podzielone na cztery części:
1. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu realizacji wydarzenia/spotkania
2. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom / pracownikom obsługi/dostawcom wydarzenia/spotkania
3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/obsługi wydarzenia/ spotkania
4. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/uczestnika wydarzenia/spotkania zakażenia koronawirusem
Cel wdrażanych procedur:
1. Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla wszystkich uczestników spotkań / wydarzeń oraz pracowników / dostawców obsługujących dane spotkanie/wydarzenie.
2. Ograniczenie liczby kontaktów w miejscu spotkania/wydarzenia, w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed ryzykiem zakażenia koronawirusem.
3. Opracowanie w sposób kompleksowy zestawu procedur bezpieczeństwa dot. COVID-19 do wykorzystania w całym łańcuchu dostaw i operacji związanych z przemysłem wydarzeń i spotkań.
4. Kompleksowe działanie dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących przepisów prawa.
Szczegóły wytycznych
Rada ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych w pełni popierała rekomendacje wypracowane przez środowisko branżowe, w tym Polską Izbę Firma Szkoleniowych w sprawie szczegółów realizowania usług rozwojowych w formule stacjonarnej.
Swoje stanowisko Rada przedstawiła Pani Minister Rozwoju Jadwidze Emilewicz.
Treść pisma