Wstecz66% firm szkoleniowych bez środków na dostosowanie się do warunków pandemii
29 lipca, 2020DalejRaport PARP „Rynek pracy, edukacja, kompetencje” – Aktualne trendy i wyniki badań – lipiec 2020
4 sierpnia, 2020
Powołanie platformy, integrującej środowisko firm działających w obszarze edTechu - Inicjatywa Rady ds. KSUR
Nowa inicjatywa nabiera szczególnego znaczenia w dobie pandemii COVID-19 i w obliczu wyzwań, na które napotykają firmy oraz instytucje dostarczające cyfrowe usługi edukacyjne. Branża technologii edukacyjnych rozwijała się dynamicznie od kilku lat. Takiego wzrostu i tempa zmian, jaki spowodowała pandemia oraz globalne przeniesienie edukacji z off-line do on-line mało kto się jednak spodziewał. Epidemia koronowirusa przyspieszyła proces digitalizacji edukacji nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. A trzeba pamiętać, że cyfrowa przyszłość Europy obok zielonej transformacji nadal jest i będzie jednym z dwóch celów strategicznych Komisji Europejskiej na lata 2019 - 2024.
Obecnie na krajowym rynku brakuje platformy, która integrowałaby środowisko nie tylko firm szkoleniowych działających w obszarze edTechu, ale również dostawców technologicznych, czy konsultantów specjalizujących się w transformacji cyfrowej w edukacji. Ponadto wykonane przez naszą Radę badanie wykazuje duże zapotrzebowanie digitalizacji sektora, które to ma znaleźć swoje odzwierciedlenie w planowanych projektach PARP i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Spotkanie inicjujące powołanie platformy, integrującej środowisko firm działających w obszarze edTechu odbyło się w dniu 2 czerwca br. na platformie Cisco Webex Meetings.
Natomiast w dniu 17 czerwca br., podczas II plenarnego posiedzenia Rady ds. KSUR, uchwałą Rady została powołana platforma, integrująca środowisko firm działających w obszarze edTechu.
Wstępnie przyjętymi celami edTech Hubu działającego w ramach struktur Rady ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych są:
• Wymiana wiedzy oraz najlepszych praktyk rynkowych w obszarze edTechu-u
• Integracja środowiska polskich i zagranicznych firm, działających na rynku krajowym oraz instytucji świadczących cyfrowe usługi edukacyjne
• Reprezentowanie środowiska firm edTech oraz instytucji przed organami administracji publicznej (m.in. Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
• Przygotowanie firm MŚP z sektora usług rozwojowych do procesu transformacji cyfrowej zgodnie z planami Komisji Europejskiej (stanowisko „Kształtowanie cyfrowej przyszłości Europy", który zawiera najważniejsze cele związane z cyfrową przyszłością UE).
Wierzymy, że ta inicjatywa może znacząco wpłynąć na rozwój całego sektora edukacji cyfrowej w Polsce.